Hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında zemin temizliği en hassas işler arasındadır: bunun birçok nedeni vardır ve en etkili çözüm kesinlikle zemin temizleme makinasıdır.

İnsan akışının yoğun olduğu her yerde zemin bakımı, kirin çoğalmasını önlemek, kayma riskini ortadan kaldırmak ve zeminlerin bozulmasını önlemek için her gün ve günde birkaç kez yapılması gereken kritik bir görevdir.

Zemin Bakımına Adanmış DASS Ürünlerini Keşfedin

Hastaneler, özel klinikler, huzurevleri, doktor muayenehaneleri ve diğer sağlık tesisleri söz konusu olduğunda, hastaların, hemşirelerin, doktorların ve misafirlerin (birçoğunun sağlık durumu zaten kötüdür) enfeksiyon ve kontaminasyona maruz kalmasını önlemek için hijyen gerekliliklerine uymak esastır.

Her gün dışarıdan gelen toz ve taşları tabanlarında taşıyan binlerce insanın çiğnemesinin yanı sıra, bir hastane koğuşunun zemini her türlü atığa maruz kalabilir: resepsiyon odaları ve koğuşların yanı sıra, bir hasta koğuşu alanı yemek odaları, ameliyathaneler ve tuvaletlerle de temas halindedir. Bu nedenle bir hastanenin zemini çok sık kirlenir ve buna uygun olarak temizlenmesi gerekir. Temel sorun, temizlik işlerini yapmak için bir hastaneyi kapatamamanızdır, bu nedenle insanların varlığında, normal faaliyetleri rahatsız etmeden veya engellemeden ve zeminleri uzun süre ıslak bırakmadan yapılması gerekir.

Bu nedenle, yıkayıcı kurutucu, hastane zeminlerinin temizlenmesi ve sterilize edilmesi için en uygun araçtır, çünkü çeşitli tip ve boyutlardaki birçok modelle her alana ve ihtiyaca uyum sağlar, huzursuz acil servis odalarından hastaların dinlenmesi için ayrılmış odalara kadar her yerde sorunsuz çalışmak için güvenlik, takdir ve düşük gürültü sağlar.

Yıkayıcı kurutucunun ana avantajı, tek bir işlemle yüksek hijyenik standartların gerektirdiği derinlemesine temizliği elde etmek ve süpürge, faraş, paspas ve el arabası gibi geleneksel araçların gerektirdiği müdahale süresini büyük ölçüde azaltmaktır.

Zemin Temizleme Makinası Nasıl Çalışır

Her türden ve malzemeden zeminin, özellikle de geniş alanlara yayılanların profesyonel olarak yıkanması ve sterilize edilmesi için yıkayıcı kurutucudan daha iyi bir araç yoktur. Yer silme makinesi, hem iç hem de dış mekanlarda ve her türlü kirli durumda sert, esnek yüzeyleri yıkayabilir, hızlı ve derinlemesine temizleyip kurutarak zeminlerin hemen kuru ve güvenli olmasını sağlar.

Çalışması, içinden bir deterjan çözeltisinin enjekte edildiği döner fırçaların temizleme ve aşındırma etkisine dayanır: suda çözünen kir daha sonra bir silecek tarafından toplanır ve bir türbin tarafından özel bir tanka emilerek zemini temiz ve kuru bırakır.

Zemin Temizleme Makinesinin Artıları

Geleneksel yöntemlerle temizliğin aksine hem arkadan itmeli hem de binek seriler aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Çalışma sürenizi %50'den fazla azaltmanızı sağlarlar.
  • Etkilenen alanı kapatmadan zeminlerin yıkanmasına ve dezenfekte edilmesine olanak sağlarlar.
  • İşgücü tasarrufunun yanı sıra, temizlik için kullanılan su ve deterjandan önemli ölçüde tasarruf edilmesini ve zeminlerin geleneksel yıkamadan çok daha yüksek bir sanitasyon seviyesine sahip olmasını sağlarlar.
  • Zeminde halka veya leke bırakmadan mükemmel bir estetik performansı garanti ederler.

GARANTİLİ SANİTASYON

Kullanılacak deterjanı seçerken, yıkayıcı kurutucu, bakteri ve mikropları ortadan kaldırmak ve en ufak bir kontaminasyon olasılığını bile önlemek için en hassas olanlardan en sanitize edici olanlara kadar her ihtiyaç için en uygun olanın kullanılmasına izin verir.

Sonuç olarak, verimli bir sağlık tesisi için, iyi bir zemin temizleme makinası olmadan temiz ve bakımlı bir zemin olur mu yine olur fakat çok zor…