Temizlik önemlidir - sağlık, güvenlik ve itibarınız için. İnsanlar temizliğin sağlıkta oynadığı rolün daha fazla farkına vardıkça, şirketler sanitasyon protokollerini iyileştirmek için önemli adımlar atmıştır. Çalışmak, alışveriş yapmak, yemek yemek ve iş yapmak için temiz bir yere sahip olmak önemlidir - bunun öne çıkmadığı bir sektör yoktur.

Bu baskı, birçok şirketin ihtiyaç duyulan derin temizliği sağlayacak başka yöntemler aramaya başlamasına neden oldu. Artık paspas ve kova yeterli olmuyor. Talepler arttı, gereklilik arttı ve "temiz" tanımı değişti. Tesisinizin ihtiyaçlarını karşılayacak zemin temizleme ekipmanı ararken, eleyebileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz var. İterek kullanılan bir makineye mi yoksa binicili bir makineye mi ihtiyacınız var? Yıkayıcıya mı yoksa süpürgeye mi ihtiyacınız var? Tesisiniz için hangi spesifik özelliklere ihtiyacınız var? Yıkayıcılar ve süpürücüler için bu yararlı satın alma ipuçlarıyla kafa karışıklığını ortadan kaldırdık. Bu, tesisiniz ve personeliniz için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

İticili mi Binicili mi Makineye İhtiyacınız Var?

İticili bir yıkayıcı ile binicili bir yıkayıcıya baktığınızda, ilk başta büyük bir fark gibi görünmeyebilir. Çoğu zaman, birçok tesisin temizlik bütçesinin önemli bir kısmı işçilikten gelir. Daha büyük alanlarda, binilebilir bir makine daha üstün olacaktır çünkü sadece alanı temizlemek için gereken süreyi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda işçilik maliyetlerinizi de azaltır. İticili zemin temizleme ekipmanı genellikle daha küçük alanların veya tesislerin, özellikle de daha hantal ekipmanlarla manevra yapması zor olanların temizlenmesi için en uygunudur. Fiyatı da binicili ekipmanlardan daha düşüktür, ancak bu satın almak için ilk ve kesinlikle tek neden olmamalıdır.

Daha geniş bir alanda iticili bir zemin temizleme makinası kullanmak ekipmanın ömrünü kısaltır ve işçilik tasarrufunun uzun vadeli etkisini göremezsiniz. Bir iticili makine ayrıca belirli bir miktar fiziksel efor gerektirir ve bu da daha geniş bir temizlik yüzeyinde sürdürülmesi zordur. Binicili yer silme makineleri daha hızlıdır ve bu nedenle daha geniş alanlar için daha iyidir. Temizlenecek alanı değerlendirmek için zaman ayırın ve bu alanın en iyi nasıl temizlenebileceğine ilişkin özel ihtiyaçlarınızı not edin.

İş için Doğru Makineyi Seçmek

İş için doğru makineyi seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Burada listelenenlerden başka ihtiyaçlarınız da satın alma kararınızı güçlü bir şekilde etkileyebilir, ancak burada listelediklerimiz çoğu insanın zemin temizleme makinesi seçimlerini yönlendirmek için kullandıkları alanlardır.
Temizlenecek alanın büyüklüğü. Temizlenecek alanın toplam metrekaresine bakın. Daha büyük alanların bir binicili makine ile temizlenmesi muhtemelen daha uygun maliyetli ve verimli olurken, daha küçük alanların bir iticili zemin temizleme makinesi ile temizlenmesi daha iyi olabilir.

 • 1500 metrekareye kadar: DASS Global Gama 38B
  • Kompakt ve hafif tasarımıyla dar alanlarda bile kolay kullanım sağlar.
  • 20 litre temiz su tankı ile marketler ve küçük depolarda idealdir.
 • 1500-2500 metrekare: DASS Global Gama 43B
  • Güçlü motoru ve geniş 38 litre temiz su tankı ile hızlı ve etkili temizlik sunar.
  • Ergonomik tasarımı ve kolay kullanımıyla konforlu bir çalışma deneyimi yaşatır.
 • 2500 metrekare ve üzeri: DASS Global Gama 50B
  • En geniş temizlik alanlarına hitap eden modeldir.
  • 61 litre temiz su tankı ve güçlü itiş gücü ile büyük depolarda bile zahmetsiz temizlik imkanı sunar.
 • 3000-4000 metrekare: DASS Global SC70
  • Profesyonel kullanıma uygun yüksek performanslı modeldir.
  • 70 litre temiz su tankı ve güçlü motoru ile yoğun trafikli marketlerde ve depolarda idealdir.
 • 4000 metrekare ve üzeri: DASS Global SC110
  • En büyük metrekarelere hitap eden modeldir.
  • 100 litre temiz su tankı ve güçlü motoru ile geniş alanlarda bile uzun süreli temizlik imkanı sunar.


 • Daha Küçük Alanlar : DASS Gama 32 E veya B
  • En büyük metrekarelere hitap eden modeldir.
  • 100 litre temiz su tankı ve güçlü motoru ile geniş alanlarda bile uzun süreli temizlik imkanı sunar.

Neyin temizlendiğine bakın. Hafif, hacimli döküntülerle veya ağır ya da ıslak döküntülerle uğraşıyorsanız, bir sokak süpürme makinası en iyi seçim olabilir. Yaya trafiği, zemin izleri veya yağ gibi ince toz veya kirler muhtemelen en iyi şekilde bir zemin temizleme makinesi ile temizlenebilir.

Temizleme yolu boyutları. En dar koridorun genişliği, koridorlardan herhangi birinin çıkmaz sokak olup olmadığı (yani makinenin geri dönmesi gerekip gerekmediği) ve makinenin temizlik veya boşaltma için geçmesi gereken en dar alan (kapı aralığı gibi) gibi önemli alanları değerlendirin.

Zemin yüzeyinin türü. Yıkama ve süpürme makineleri ile kullanılacak fırça türünü seçebilirsiniz. Bu, zemin yüzeyinizi ve çıkarılacak kirleri göz önünde bulundurmanız gerektiği anlamına gelir.

İşçilik oranı vs Makine maliyeti. Mekanize temizlik ekipmanlarının kullanılmasıyla tipik olarak elde edilen işgücü tasarrufuna dayanarak, çoğu tesis yatırımlarının hızlı bir şekilde geri döndüğünü görür. Bu, tesisiniz için en iyi makineyi belirlemek ve bunu temizlik bütçenize dahil etmek için iyi bir referans noktasıdır.

Bakım. Her ekipman, verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için bakım gerektirir. Ancak bu, satın alma kararına dahil edilmelidir. Ekipmanın en iyi durumda kalmasını ve herhangi bir sorunun hızlı bir şekilde tespit edilerek hızlı bir şekilde ele alınmasını sağlamak için ekipmanın bakım ve onarımını tek bir kişiye veya servis ekibine vermek en iyisidir.

İş için doğru makineyi bulmak önemlidir. İhtiyaçlarınıza hizmet edecek ve sizi bütçenizin altında tutacak bir şey istersiniz. Bu ipuçlarının tesisiniz için doğru zemin temizleyiciyi bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.