DASS Global markasının kazandıran yazılarından birisini okuyorsunuz

Bugün çok sorulan bir konu üzerine detaylı bir yanıt veriyoruz.

Soru şu: Koltuk yıkama işine girsem para kazanır mıyım?

Kaba bir hesapla hemen durumu izah edelim.

Makine ve Ekipman Maliyetleri

  • Normalde dışarıda bir markada sıcak soğuk sulu koltuk yıkama makinası ve buharlı makinası için ortalama fiyat: 50.000 TL
  • Diğer ekipmanlar için, yani fırçalar, bezler, fırçalama makineleri için maksimum ödeyeceğiniz para: 12.000 - 13.000 TL

Yani şöyle olmuş oldu: 50.000 + 12.000 = 62.000 TL

Ama Bizim bunları size sunduğumuz, buharlı koltuk yıkama makinesi DASS AQUA S6 fiyatı herşey dahil set olarak 40.000 TL ortalama fiyata sizlerin olabilir.

ve sahip olduğu daimi buhar seçeneği ile (diğer buhar makineleri genellikle düşük su haznesi ve buna bağlı rezistans sistemleri ile uzun süreli kullanıma pek uygun değil)

Kazanç ve Gider Hesaplaması

Günlük ve Aylık Çalışma Planı

Bu işi yapmak isteyen arkadaşlar genellikle:

  1. Serbest çalışmak istiyorlar,
  2. Kendi işlerinin patronu olmak istiyorlar,
  3. Asgari ücretle çalışmak istemedikleri için bu işe girmek istiyorlar.

Minimum kazanç 40.000 TL olması lazım.

Aylık 40.000 TL kazanmak için günlük kazancımız: 40.000 TL ÷ 26 gün = 1.538 TL

İş Başına Kazanç

Günlük 10 saat çalışma hesapladığımızda, her 2 saatte bir koltuk takımı yıkadığınız varsayarsak, 5 koltuk takımı eder. Ama yolda da zaman harcayacağınız için bunu 4 iş olarak kabul edelim:

1.538 TL ÷ 4 = 385 TL iş başı kazanç.

Giderler

Koltuk yıkama işinde en büyük gideriniz deterjan. En kaliteli deterjanı aldığınızda, maksimum bir koltuk setinde 3 kova su kullandığınızı varsayarsak:

Maksimum maliyet: 15 TL

Toplam maliyet: 385 TL (işçilik) + 15 TL (deterjan) = 400 TL

Ek Gelir Olanakları

Bu sadece bir koltuk seti yıkamak demek değil. Tek müşteriye gidip koltuk seti yıkayan, ekstra yatak yıkayan, halı yıkayan vesaire başka ekstra işler çıkaran çok fazla müşterimiz var. Bu da sizin kazanç katsayınızı hızlı bir şekilde artırıyor. Günde 4 işi çok kolay bir şekilde müşterilerinizi memnun ederek yakalayabilirsiniz.

Ortalama Aylık Kazanç

Ortalama bu işi yapanlar için konuşuyorum, bizzat makine verdiklerimiz, bizzat kimyasal verdiğimiz arkadaşlar var veya başka yerlerden alıp böyle sohbet ettiğimiz arkadaşlar var. Tabii bu işin böyle çok duyulmasını istemiyorlar ama, aylık ortalaması 100.000 TL gibi para kalıyor şu anki zamandan bahsediyorum.

Bu işin sonunda her şeyin kader olduğunu da unutmayın.